Ogłoszenia parafialne, 22.11.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 34. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22.11.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu Pani Krystyny Rakoczy za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 47 Pani Genowefa Więcław, Zakrzów, ul. Sportowa, od p. Ptaszników do p. Marków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Zawierzenia Świata  Najśw. Sercu Pana Jezusa.
 • W związku z dzisiejszym wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia Chórowi Męskiemu „Totus Tuus” z Panem Organistą oraz naszej młodzieżowej scholi, życzymy radości z posługi nam wszystkim, błogosławieństwa Bożego, opieki Królowej Polski, Św. Cecylii oraz Św. Jana Pawła II.
 • W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna zebrała 10 080 zł na ogrzewanie kościoła. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać.
 • Dziś młodzież z naszej parafii rozprowadza własnoręcznie wykonane lampiony adwentowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych.
 • W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
 • W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, potem krótkie spotkanie.
 • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane codziennie rano o godz. 7.00, z wyjątkiem środy – o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Roraty wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
 • Za tydzień panowie z Chóru Męskiego „Totus Tuus” będą rozprowadzać kalendarze na 2016 rok. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby chóru.
 • W niedzielę 6 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 5 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W niedzielę, 22 listopada ogłoszony jest Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Muzeum Niepołomickie zaprasza do zamku na bezpłatne zwiedzanie od godz. 10.00 do 16.00. Ponadto o godz. 11.00 i 14.00 odbędą się specjalne zajęcia dla dzieci.Sołtys wsi Podłęże Pani Kazimiera Wnęk informuje, że w uzupełnieniu informacji sprzed tygodnia o zebraniach wiejskich i wyborach sołtysów oraz Rad Sołeckich przypominamy, że do wzięcia udziału w głosowaniu konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. Wybory na sołtysa i do Rady Sołeckiej w Podłężu odbędą się dziś o godz. 14.00 w Domu Kultury.