Ogłoszenia parafialne, 22.03.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 22.03.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 10. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 11. – Teresa Pilch, Podłęże, od p. Kubackich do p. Bernatów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 8 770 zł na remont naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
 • W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godz. 11.00 przyjmiemy do posługi 5 nowych ministrantów. Zapraszamy szczególnie Rodziny kandydatów.
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
 • Informujemy, że spowiedź wielkanocna odbywać się będzie w tym tygodniu:
  • we wtorek w Grabiu i Bodzanowie
  • w piątek w Staniątkach
  • w sobotę w Niepołomicach
 • W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami. Na Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła. Jak co roku po Mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najwyższą palmę, wręczymy nagrody i zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
 • Jak co roku w Niedzielę Palmową uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu będą sprzedawać palmy. Akcję prowadzimy już od 1999 roku i zawsze spotykamy się z Państwa wielką życzliwością. Uzyskane fundusze przekazywane będą na szkołę na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się wychowankami księdza Józefa Klatki w parafii w MANANTENINIE. Mamy nadzieję, że i w tym roku dzieci z Czerwonej Wyspy mogą liczyć na Państwa serce.
 • W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przepełnionym tajemnicą naszego zbawienia, refleksją nad naszym życiem. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • Tak jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi prosimy o wsparcie potrzebujących z naszej parafii i składanie do kosza darów, a ofiar do puszki Caritas.
 • Już dziś informujemy, że w porozumieniu z ks. Proboszczem z Bodzanowa, święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie tylko i wyłącznie w kościołach w Podłężu i w Bodzanowie. Nie będzie święcenia w Domu Kultury w Zakrzowcu. Prosimy o przybycie do kościoła na święcenie i nawiedzenie Grobu Pańskiego
 • W kolejną niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców na VIII Targi Wielkanocne w Niedzielę Palmową, 29 marca. O godz. 12.30 wspólne życzenia i dzielenie się jajkiem z chrzanem. W programie kiermasze świąteczne, degustacja potraw, występy zespołów ludowych oraz konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.