Ogłoszenia Parafialne 22.01.2023

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 stycznia 2023 r.

 

1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

2.Dziś przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 4 za sprzątanie i złożoną ofiarę 520 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 5; P. Artur Rybacki, Podłęże, ul. Wielicka od P. Ireny Nowak do p. Janiczaków.

4.Dziękujemy chórowi „Totus Tuus” i Scholii za zorganizowanie koncertu połączonego z jasełkami w którym tak wielu z nas uczestniczyło.

5.W środę Msza święta wieczorna połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy świętej zapraszam przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie na plebani.

6.W piątek 27 stycznia po Mszy świętej wieczornej spotkanie uczniów klas VII I VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.   

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła;
  • środa – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
  • czwartek – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • sobota – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o ks. Prałacie Tomaszu oraz o P. Kościelnym Tomaszu Buczku, którzy obchodzić będą swoje imieniny. W niedzielę 29 stycznia na Mszy świętej o godz. 1100 będziemy modlić się wspólnie w intencji ks. Prałata Tomasza.

 7.Zebranie wiejskie w Podłężu odbędzie się 24 stycznia o godz. 1800 w Domu Kultury „Siedlisko”. A spotkanie wiejskie w Zakrzowie odbędzie się 27 stycznia o godz. 1700 w Domu Kultury.

8.Zakończyłem wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękuje Wszystkim tym którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i rozmowy. Dziękuje za złożone ofiary, których część będzie przeznaczona na rzecz: Uniwersytetu Papieskiego JPII, seminarium krakowskiego, misje i bratnią pomoc. Za otwartość Waszego serca serdeczne Bóg zapłać.

 

Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom. Niech Bóg Wam błogosławi każdego dnia, a Matka Boża Królowa Polski wypraszam potrzebnych łask.