Ogłoszenia parafialne, 21.12.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 21.12.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 57. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę po Mszy św. porannej Panie i Panów z rejonu 58. – Bogumiła Juszczyk, Zakrzowiec, od p. Kluzków do p. Kasprzyków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  w piątek – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  w sobotę – Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty
 • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
 • Informujemy, że w dzień wigilii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu.
 • W dzień Wigilii, pół godziny przez Pasterką młodzież ze scholi zaprasza do naszego kościoła, aby wspólnie przy śpiewie kolęd oczekiwać na Mszę świętą pasterską.
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
 • W sobotę 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
 • W przyszłą niedzielę z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 • Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Radę Parafialną i Radę ds. Modernizacji Kościoła na spotkanie opłatkowe na plebanii.
 • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 27. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Podłęża. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.