Ogłoszenia parafialne 21.05.2023

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 21 maja 2023r.

 1.Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Módlmy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”

2.Dziękujemy Rodzicom dzieci które dziś przeżywają rocznice pierwszej komunii za sprzątanie. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 21; P. Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona.

3.W poniedziałek o godz. 1700 Msza święta połączona z nabożeństwem do Św. Rity. W kościele młodzież będzie rozprowadzać róże. Prośby do św. Rity można składać w zakrystii.

4.W środę po Mszy świętej wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie dla Przedstawicieli Rady Parafialnej.

5.W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Podczas nabożeństwa majowego przez wstawiennictwo Matki Bożej, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6.W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez specjalną nowennę. W tym dniu przypada 42 rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W modlitwie pamiętajmy o naszym ks. Arcybiskupie Marku. W tym dniu obchodzi 50 rocznicę święceń kapłańskich.  
  • Piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, wychowawcy młodzieży i opiekuna ludzi chorych.  

 7.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.