Ogłoszenia parafialne, 21.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 21.03.2021 r.

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 27. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 140 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 28., Teresa Waś, Podłęże, ul. Wąska, prawa strona
  • W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 8 090 zł na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. modernizacji.
  • W dniu dzisiejszym Panie z zespołu Caritas będą rozprowadzają baranki wielkanocne. Do Caritasu odprowadzamy 6 zł, nadwyżki zostaną przeznaczone na pomoc naszym potrzebującym parafianom. Pod sklepem Paleo będzie wystawiony kosz na dary dla potrzebujących z naszej parafii. Z produktów zostaną przygotowane paczki.
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Zaraz po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. W tym roku tylko o godz. 16.30. Zachęcamy do prywatnego odprawiania Drogi Krzyżowej w domu.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. Zapraszamy wszystkich z zachowaniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa. W tym roku nie będzie zwyczajowej sprzedaży palm przez dzieci.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu ogłasza nabór dzieci 6-letnich do oddziałów przedszkolnych i 7 letnich do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Zapisy rozpoczną się od dnia 01 marca 2021 i potrwają do 30 marca 2021. Druki należy składać tylko w wersji papierowej w sekretariacie szkoły – codziennie od 8.00 do 15.00. Szczegółowe informacje w gablocie.