Ogłoszenia parafialne, 20.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 20.12.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 13. i 14. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 140 i 410 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 15., Lucyna Jasińska, Podłęże, od p. Bednarczyków do p. Czaplaków
 • W liturgii tego tygodnia
  piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie obowiązuje post
  w sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia, informujemy, że w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Msze święte odprawiane są w porządku niedzielnym, Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
 • W kolejną niedzielę święto Świętej Rodziny oraz wspomnienie św. Jana, apostoła i ewangelisty. W związku z pandemią błogosławieństwo w czasie każdej Mszy świętej będzie jednocześnie błogosławieństwem dla rodzin i dzieci w kościele oraz w domach łącząc się w modlitwie za pośrednictwem transmisji internetowej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się również modlić w intencji naszej 100-letniej parafianki Anny Ciastoń.
 • W czasie Świąt, czyli od 25-27 grudnia, transmisje z Mszy świętych będą odbywać się o godz. 11.00, transmisji Pasterki nie będzie.
 • W Boże Narodzenie od godz. 10.45 soliści ze scholi będą śpiewać kolędy, zapraszamy do wspólnego kolędowania również w domach. Będziemy transmitować koncert oraz Mszę świętą.
 • Dziękujemy za ufundowanie czterech choinek Rodzinie z Zakrzowa oraz Rodzinie Ptaszników z Węgrzc za choinki na plebanii. Można jeszcze do wtorku przynosić ozdoby choinkowe, już dziś dziękujemy Pani Krzysztofek za robione na szydełku bombki choinkowe.
 • Dziękujemy za wpłaty na ogrzewanie i utrzymanie kościoła, zarówno za wpłaty internetowe, osobiste jak i bezpośrednio na konto bankowe. Zbiórka internetowa trwa do dzisiaj do północy.