Ogłoszenia parafialne, 20.12.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU, 20.12.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 50 za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 51, Pani Maria Młyńska, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  w sobotę – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 47 z rejonową Panią Genowefą Więcław przyjmie relikwie i obraz św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Bóg zapłać za wszystkie dary składane do kosza i za ofiary pieniężne. Zrobiono z nich paczki, które zostały rozwiezione do rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty. Dziękujemy Paniom i Panom z Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i rozdawanie paczek.
 • Informujemy, że w dzień wigilii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zwyczajowego zachowania postu. Mszy świętej wieczornej nie będzie, zapraszamy na Pasterkę o północy. Zanim zasiądziemy do stołu wigilijnego, odmówmy wspólną modlitwę i odczytajmy fragment Pisma Świętego – o Narodzeniu
 • Informujemy, że składka zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS wysyłana do Kurii Metropolitalnej. Następnie, z 25. grudnia przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze” do Rzymu. Natomiast z 26. grudnia na działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
 • W niedzielę 27. grudnia na Mszy św. porannej poświęcenie wina.
 • W przyszłą niedzielę z racji Święta Św. Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, które otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 • Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 na spotkanie opłatkowe na plebanii zapraszamy Radę Parafialną i Radę ds. Modernizacji Kościoła.
 • Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczynamy 28. grudnia. Jako pierwszych odwiedzimy Parafian z Zakrzowa. Szczegółowy program kolędy został zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.  Prosimy by na godz. 8.30 z każdego rejonu przyjechał przedstawiciel po Księdza, p. Kościelnego i ministrantów. Przypominamy, że kolęda dla Pana Kościelnego jest wynagrodzeniem za Jego całoroczną pracę. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Stefana.