Ogłoszenia parafialne 20.11.2022

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

20 listopada 2022r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 54 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 560 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 55; P. Danuta Buczek; Zakrzowiec, od P. Krystianów do Szefer.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnoty Służby Liturgicznej zostanie włączonych pięciu kandydatów. Dziękujmy Bogu za chłopców, którzy podejmują się posługi przy ołtarzu i polecajmy ich w modlitwie, aby wytrwali w podejmowanych obowiązkach.

4. Za tydzień, 27 listopada, pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas oczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane w naszym kościele i przez Rejonowych. Święcimy je w parafialnej świątyni by były znakiem naszej parafialnej więzi. Ofiary przez Was składane będą przeznaczone na nagłośnienie.

5. We wtorek 22 listopada kancelaria będzie nieczynna.

6.W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie do salki katechetycznej osoby pełniące funkcje Rejonowych.

7.W niedziele 27 listopada przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Podłężu w przyszłą niedzielę, 27 listopada, jak co roku będzie rozprowadzać kalendarze na rok 2023. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

KALENDARZ LITURGICZNY:

Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP
Wtorek – wspomnienie św. Cecylii męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu Organiście, Chórowi „ Totus Tuus” i naszej Scholii Parafialnej składamy serdeczne podziękowania za całoroczną posługę i życzymy obfitego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
Czwartek – Wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich.
Piątek – wspomnienie św. Katarzyny dziewicy i męczennicy

9.Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.