Ogłoszenia parafialne, 20.11.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 34. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 13.11.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 39. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 40., Edward Grochot, Podłęże, Balachówka, od p. Grochot do p. Żaków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 • Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dziś zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Rzymie. Po każdej Mszy świętej odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, w sposób szczególny po Mszy świętej o godz. 11.00 podczas krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna zebrała 8 870 zł na ogrzewanie kościoła. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać.
 • W związku z dzisiejszym wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia Chórowi Męskiemu „Totus Tuus” z Panem Organistą Krzysztofem, Panu organiście Zygmuntowi oraz naszej młodzieżowej scholi, życzymy radości z posługi nam wszystkim, błogosławieństwa Bożego, opieki Królowej Polski, Św. Cecylii oraz Św. Jana Pawła II.
 • Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 • Adwent będziemy przeżywać gromadząc się na Mszy św. roratniej poświęconej czci Najśw. Maryi Panny. Roraty będą odprawiane codziennie rano o godz. 7.00, z wyjątkiem środy – o godz. 17.00. Już dziś prosimy dzieci by przygotowały lampiony – w sposób uroczysty przy wygaszonych światłach będziemy wchodzić procesyjnie do kościoła na rozpoczęcie Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Roraty wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do naszych domów. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce pod kościołem, odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania kościoła.
 • W niedzielę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 3 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.