Ogłoszenia parafialne 20.10.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
we wtorek – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża, naszego Patrona

 • Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci bł. Jana Pawła II. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa, której przewodniczył będzie Jego Magnificencja Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie prof. dr hab. Roman Pindel. Uroczystość uświetni kapela góralska z Zakopanego. Taca z dnia dzisiejszego jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej.
 • Dziś także obchodzona jest Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezja krakowskiej i miasta Krakowa.
 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 55. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 56. – Pan Robert Machalski; Zakrzowiec, od p. Krystianów do p. Klimów
 • Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie malowania kościoła służyli nam pomocą, modlitwą, cierpieniem i ofiarami.
 • Informujemy, że Rada ds. modernizacji kościoła zebrała w ubiegłym tygodniu 10 473 zł na dalszy remont naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
 • Za tydzień po Mszy świętej wieczornej, na plebanii odbędzie się zebranie członków Rady ds. modernizacji kościoła.
 • Również po Mszy świętej wieczornej młodzież z naszej parafii zaprasza na wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II.
 • W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  Na wszystkich Mszach św. odbędzie się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św.
 • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30, potem Msza św. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Przypominamy, że do piątku 25 października można składać różańce na konkurs różańcowy.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich seniorów do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 21 października 2013 roku o godz. 17.30.  Na spotkaniu omówione zostaną problemy wyłudzeń, oszustw i napadów, ochrony przeciwpożarowej, zatruć czadem oraz bezpieczeństwa na drogach. Każdy uczestnik spotkania otrzyma również opaskę odblaskową.