Ogłoszenia parafialne 20.08.2023

DWUDZIESTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2023 r.

1.Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej zawierzając Jej siebie i nasze rodziny.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 34 za sprzątanie i złożoną ofiarę 400 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 35; P. Marek Jeleń, Podłęże, Trawniki, od P. Pilch do P. Wyrwa i od P. Lisowskich do P. Taborskich

3.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty kwotę 10650 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

4.Już dziś informujemy, że 3 września na Mszy św. dożynkowej o godz. 1100 będziemy dziękować za tegoroczne plony i prosić o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty. Oprawę przygotowują mieszkańcy Podłęża.

5.We wtorek 22 sierpnia o godz. 1900 odprawimy Mszę św. ku czci św. Rity. Młodzież będzie rozprowadzać róże przed Mszą św.

6.W środę o godz. 1900 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7.Przypominamy że od 1 września Mszę św. w tygodniu będziemy sprawować o godz. 700 i 1700. Kancelaria Parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od 1745 – 1845.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Wtorek – wspomnienie NMP Królowej.
  • Czwartek – święto św. Bartłomieja Apostoła, męczennika .
  • Sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

8. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Pani Jasnogórskiej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia