Ogłoszenia parafialne, 20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20.05.2018 r.

• Bóg zapłać Rodzicom dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej za posprzątanie kościoła.
  • W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w sobotę po Mszy świętej wieczornej rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
    w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV obchodzą rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej.
  • W ubiegłym tygodniu Rada ds. modernizacji kościoła zebrała 7 920 zł na remont naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
  • W czwartek i piątek po Mszy świętej wieczornej odbędą się próby przed bierzmowaniem. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę od 9.00 do 10.00
  • W kolejną niedzielę 27. maja, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta z sakramentem bierzmowania, którego udzieli ks. inf. Jan Maciej Dyduch.
  • Już dziś informujemy, że 31. maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, na tej samej trasie. Tematyka ołtarzy do odebrania w zakrystii.
  • Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę. Składamy Wam Bóg zapłać za dar modlitwy, świadectwo wiary, radosną atmosferę. Zapraszamy za rok.
  • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej