Ogłoszenia parafialne 20.04.2014

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 22. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 23. – Pani Zofia Kaczmarczyk, Podłęże, ul. Środkowa, od p. Krawczyków do p. Kaczmarczyków.
  • W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej młodzieży, tzw. Liderzy Światowych Dni Młodzieży, odebrali w Centrum Jana Pawła II w Krakowie miniatury symboli ŚDM – krzyż oraz ikonę Salus Populi Romani, które umieszczone zostały w naszym kościele obok ołtarza Jana Pawła II.
  • Informujemy, że w tym roku najwyższą palmę wielkanocną wykonał Oskar Urych przed palmą wykonaną przez Wiktorię Kapustę i Marię Grzegórzko. Dziękujemy i gratulujemy. Nagrody dla wszystkich uczestników zostaną wręczone o godzinie 11.00.
  • Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej: księżom, szafarzowi, służbie liturgicznej ołtarza – ceremoniarzowi, lektorom, ministrantom, scholi, chórowi parafialnemu z panem organistą, panu kościelnemu, panom zbierającym składkę, dziewczynkom rzucającym kwiaty, chłopcom – małym ministrantom i ich rodzicom, paniom, panom i młodzieży niosącej feretrony, sztandary, panom niosącym baldachim, wszystkim gościom i parafianom przybyłym na dzisiejszą uroczystość, chorym i cierpiącym pozostających w domach.
  • Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek i Sobotę przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a w Poniedziałek Wielkanocny na UPJPII w Krakowie.
  • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez Jana Pawła II, który w tym dniu zostanie ogłoszony świętym. W związku z tym zapraszamy na Triduum dziękczynne przed kanonizacją, w piątek, sobotę i w niedzielę. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. W sobotę o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przystrojenia swoich domów flagami narodowymi, papieskimi oraz innym elementami religijnymi, manifestując w ten sposób swój patriotyzm, dumę narodową i naszą radość. Ze względu na uroczystości kanonizacyjne w Rzymie i transmisję telewizyjną Msza św. w niedzielę z godz. 11.00 została przełożona na godz. 15.00.
  • W przyszłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni, niech będzie to nasza cegiełka dziękczynna za konsekrację naszego kościoła przez naszego Świętego Patrona. Na godz. 20.00 na plebanię zapraszamy Radę ds. Modernizacji na spotkanie z wykonawcą oraz inspektorem nadzorującym przebudowę kościoła. Wszystkich parafian informujemy, że prace budowlane zostaną rozpoczęte 5 maja.
  • Proszono nas o ogłoszenie:
    W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski składamy serdeczne podziękowanie za hojność i ofiarność, jaką Parafianie Podłęża okazali w czasie Niedzieli Palmowej. Dzięki Państwa wielkiemu sercu dochód ze sprzedaży palm wyniósł 4 030, 72 zł, co pozwoli na utrzymanie szkoły, tam gdzie ludzie w potrzebie wołają „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.