Ogłoszenia parafialne, 20.03.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ , 20.03.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 3. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy Panie i Panów z rejonu 4., Jan Woda, Podłęże, ul. Wielicka od p. Wodów do p. Rynduch. W tym tygodniu sprzątamy w środę po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę po Liturgii Paschalnej.
 • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 ogłosimy wyniki konkursu na Najwyższą Palmę i wręczymy nagrody.
 • Dziś po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 15 700 zł na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
 • Informujemy, że w dniu wczorajszym w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach nasz parafianin Pan Zygmunt Golonka otrzymał błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza. Serdecznie gratulujemy.
 • Bóg zapłać za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych, darów składanych do puszki „Caritas” oraz za produkty żywnościowe, z których Zespół Charytatywny przygotuje świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Pan Jacek Żak, Pan Jacek Ślusarek oraz Pan Zygmunt Golonka – Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. proszą o zgłaszanie osób chorych, które chciałyby przyjąć Pana Jezusa w czasie Świąt Wielkanocnych.
 • W Wielki Wtorek, przedświąteczny wyjazd do chorych od godz. 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, do których nie jeździmy w pierwsze piątki.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
 • Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek i Sobotę przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Już dziś informujemy, że 31. marca odbędzie się zebranie Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, po Mszy świętej wieczornej w salce pod kościołem.
 • Przypominamy, że w przyszłym tygodniu z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni