Ogłoszenia Parafialne 19.12.2021

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

                                              

19 grudnia 2021

 

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 6 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 540 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 7; Barbara Golonka; Podłęże ul. Kręta, tzw. Małe osiedle

 3.W czwartek od godz. 9.00 pojedziemy do chorych z komunią św. Proszę zgłaszać chętnych chorych do zakrystii i kancelarii. Z racji obostrzeń Panowie Szafarze nie będą odwiedzać chorych do końca stycznia. 

4. Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu Roraty o godz. 7, w środę o 17.00.   

5. W środę będziemy spowiadać w Strumianach dlatego kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.    

6. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

7. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na Adorację którą poprowadzi Schola. Składka z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony życia SOS a z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”

8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.