Ogłoszenia parafialne, 19.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 33. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 19.11.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 32. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 33., Anita Bogoń, Podłęże, ul. Grabska, od pani Urban do p. Bratiig, Podłęże, ul. Torowa, od p. Szewczyków do p. Kaletów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  we wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP
  w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
 • W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na ogrzewanie naszego kościoła 9 600 zł. Bóg zapłać.
 • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Trwa zbiórka do puszek. Połowa zebranych dziś środków pozostaje w naszej parafii do wykorzystania na lokalne cele charytatywne. Drugą połowę, przeznaczamy na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia Caritas.
 • W związku z wspomnieniem Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, składamy serdeczne życzenia Chórowi Męskiemu „Totus Tuus”, Panom Organistom Krzysztofowi i Zygmuntowi oraz naszej młodzieżowej scholi, życzymy radości z posługi nam wszystkim, błogosławieństwa Bożego, opieki Królowej Polski, Św. Cecylii oraz Św. Jana Pawła II. W kolejną niedzielę o godz. 11.00 będziemy wspólnie modlić się podczas Mszy świętej w intencji chórzystów i scholi.
 • W niedzielę 26.11.2017 roku nasza parafia będzie prowadzić adorację w Łagiewnikach, tzw. czuwanie modlitewne od godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy młodzież, Caritas, chór „Totus Tuus”, Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Radę Parafialną oraz wszystkich parafian.
 • W niedzielę 3 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę 2 grudnia po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 26 listopada 2017 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 na Zamku Królewskim w Niepołomicach.Muzeum w zamku królewskim zaprasza  na dzień otwarty i nowe wystawy. W niedzielę 19 listopada, od godz. 10.00 do 16.00 bezpłatne zwiedzanie, a o godz. 11.00 i 14.00 warsztaty dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum i w Gazecie Niepołomickiej.