Ogłoszenia parafialne, 19.06.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 12. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 19.06.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 17. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 18., Zofia Horodyńska, Podłęże, ul. Stawowa
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  w piątek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona ks. Jana, naszego wikarego
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. modernizacji kościoła zebrała 11 100 zł na remont naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. modernizacji. Bóg zapłać. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Rady na spotkanie na plebanii.
 • W piątek o godz. 9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 16.00, jest to równocześnie spowiedź pierwszo piątkowa.
 • W piątek z racji uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W przyszłą niedzielę tj. 26 czerwca, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej na plebanii.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Już dziś informujemy, że 16 lipca o godz. 9.40 nasz kościół nawiedzi krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Symbole ŚDM pozostaną w naszej parafii do godz. 10.50. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i adoracji, szczególnie tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w lipcowych wydarzeniach w Krakowie. Zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, młodzież, chór Totus Tuus, grupy działające przy kościele. Prosimy o przywiezienie osób chorych, starszych, którzy będą  pielgrzymowali na Światowe dni Młodzieży tylko duchowo.