Ogłoszenia parafialne 19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 r.

 

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia.
  2. Rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Wykorzystajmy go, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych i odnowić swoją więź z Chrystusem i z Kościołem. Modlitwie całej Wspólnoty polecamy dzieło rekolekcji, dobrą spowiedź i osobę rekolekcjonisty – ks. Andrzeja Wciślaka. Dniem spowiedzi będzie wtorek. Serdecznie prosimy również, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. Kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna.
  3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek.
  4. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 12 za sprzątanie i złożona ofiarę 250 zł na utrzymanie kościoła. Na czwartek do sprzątanie prosimy Panie i Panów z rejonu 13, P. Małgorzata Wykurz, Podłęże, od P. Wykurz do P. Karasińskich.
  5. W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali 13140 zł na dalsze prace w naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1615 i po Mszy wieczornej.
  7. Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki. W sklepie „Paleo” jest wystawiony kosz do którego można składać dary, które będą rozdzielone pomiędzy potrzebujących z naszej parafii.
  8. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
  9. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.