Ogłoszenia parafialne 18.12.2022

                          CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                           

18 grudnia 2022

 

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Przyjście Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 58 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 410 zł na utrzymanie kościoła. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonów 59 i 60; P. Wioletta Nowak i P. Paweł i Dominika Klimczak; Zakrzowiec i Nowe bloki.

3. W dni powszednie tego tygodnia o godz. 7.00 a w środę o godz. 17.00 ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie.

4. Wtorek, 20 grudnia, będzie dniem spowiedzi w naszej parafii. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00, od 14.30 do 16.00 oraz od 16.30 do 17.30.

5. W piątek od godz. 9.00 pojedziemy do chorych z komunią św. Proszę zgłaszać chętnych chorych w zakrystii i kancelarii.

6. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na Adorację którą poprowadzi Schola. Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony życia SOS a z Bożego Narodzenia na „Świętopietrze”.

8. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Plan wizyty kolędowej będzie podany na stronie internetowej i w gablocie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej Królowej Polski.