Ogłoszenia parafialne 18.06.2023

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023 r.

1.Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, a nade wszystko dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejon 24 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 300 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 25; P. Wanda Małgorzata Szybińska, Podłęże, ul. Kapliczna, od P. Szewczyków do P. Czopów

3.Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na dalsze remonty. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Dziękujemy mieszkańcom Zakrzowca, którzy złożyli ofiary pieniężne na wykonanie IV ołtarza, za ofiarę 1000 zł na nagłośnienie w kościele. Bóg Zapłać.

5.W czwartek o godz. 1700 Msza święta połączona z nabożeństwem do św. Rity. W kościele młodzież będzie rozprowadzać róże. Prośby do św. Rity można składać w zakrystii.

6.Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców w czwartek na godz. 800. Łączymy tą Eucharystię z Dniem Patrona Szkoły św. Jadwigą Królową. Prosić będziemy o błogosławieństwo i opiekę Bożą na czas wakacji. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 1630.

7.W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców będziemy polecać na Mszy świętej wieczornej i podczas nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

8.Już dziś informujemy, że w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia Msze  święte będziemy odprawiać w następującym porządku: we wtorek i czwartek o godz. 700, a w pozostałe dni wieczorem o godz. 1900. W niedzielę o godz. 700; 900; 1100 i 1900.

Kancelaria Parafialna będzie czynna:  we wtorek 800 – 900 i środę od 1745 -1845

 

KALENDARZ LITURGICZNY.

  • Wtorek – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego.
  • Środa  – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika 
  • Sobota – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.