Ogłoszenia parafialne, 18.03.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5. NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 18.03.2018 r 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 49. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 50., Joanna Kozioł, Zakrzów, ul. Węgrzecka, prawa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 11 000 zł na remont naszej świątyni. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych. Bóg zapłać.
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Kazanie wygłosi ks. Marek Dąbek ze Staniątek. Po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 • W środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
 • W sobotę od godz. 9.00 przedświąteczny wyjazd do chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki. Prosimy zgłosić chętnych w zakrystii.
 • W sobotę 24 marca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 10.30 nasz parafianin Marcin Bednarczyk otrzyma błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Otoczmy go modlitwą w tym ważnym dla niego czasie.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Jak co roku po Mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najwyższą palmę, wręczymy nagrody i zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
 • Tak jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi prosimy o wsparcie potrzebujących z naszej parafii i składanie do kosza darów, a ofiar do puszki Caritas.
 • Przypominamy, że w kolejną niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Jak co roku w Niedzielę Palmową uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu będą sprzedawać palmy. Akcję prowadzimy już od 1999 roku i zawsze spotykamy się z Państwa wielką życzliwością. Uzyskane fundusze przekazywane będą na szkołę na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się wychowankami ks. Józefa Klatki w parafii w MANANTENINIE. Mamy nadzieję, że  i w tym roku dzieci z czerwonej wyspy mogą liczyć na Państwa serce.

  Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców w Niedzielę Palmową, 25 marca od godz. 10.00 na Targi Wielkanocne. O godz. 12.30 wspólne życzenia i dzielenie się jajkiem z chrzanem. W programie kiermasze świąteczne, degustacja potraw, występy zespołów ludowych oraz konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.