Ogłoszenia parafialne 17.09.2023

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023 r.

1.Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.

2.Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa, którzy dzielą się z nami swoim świadectwem pracy na misjach. Po Mszy będzie można nabyć pamiątki z krajów misyjnych, a złożone ofiary zostaną przekazane na dożywianie dzieci w oratorium w Zambii.

3.Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie

4.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 38 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 350 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 39; P. Marek Nosal, Podłęże, Sopoty, od P. Mitków do P. Kaźmierczyków.

5.W ubiegłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali na remonty kwotę 11700 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

6.Szkoła Podstawowa w Podłężu zaprasza na organizowany dziś w szkole piknik rodzinny w godz. 1400-1800. W programie liczne atrakcje m.in. pokazy strażackie, gry terenowe, loteria itd.

7.W piątek o godz. 1700 Msza św. z nabożeństwem do św. Rity. Intencje można składać w zakrystii. Przed Mszą św. młodzież będzie rozprowadzać róże. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.W sobotę o godz. 1000 odbędzie się pierwsze spotkanie dla scholii. Serdecznie zapraszamy dzieci od klasy drugiej.

9.W niedziele 24.09. br. po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, rozpoczynających przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

10.W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalny Dzień Modlitwy za młodzież.  Naszymi modlitwach otoczmy młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszek z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży z naszej parafii i w dekanacie.

11.Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice informuje, że w dniach od 11 – 29.09.2023 trwa nabór wniosków do trzeciego etapu programu STOP SMOG. Dofinansowanie w tym programie wynosi 90% i obejmuje wymianę nieekologicznego źródła ciepła. Szczegółowe informację w Biurze Operatora Projektu STOP SMOG w Niepołomicach ul. Grunwaldzka 11.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • Środa – wspomnienie świętych męczenników koreańskich
  • Czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej – dziewicy, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek;
  • Sobota – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny; kapłana

Życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II,  przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.