Ogłoszenia parafialne, 17.09.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 24. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 17.09.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 23. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 24., Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do pana Jana Ciastonia i pana Władysława Ptasznika
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon,prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  w piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  w sobotę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika
 • W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Dziś obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała na remont i modernizację naszej świątyni kwotę 11 910 zł. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych. Zbierającym i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W kolejną niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem. Zapraszamy rodziców i młodzież.
 • W przyszłą niedzielę tj. 24 września zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas której będziemy się modlić wspólnie z członkami Krakowskiego Stowarzyszenia Laryngektomowanych im. Ks. prof. Józefa Tischnera. Stowarzyszenie zrzesza i wspiera ludzi dotkniętych chorobą nowotworową krtani.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Romanowi Cioś za wykoszenie trawy przy plebanii.