Ogłoszenia parafialne 16.10.2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

• 16 października 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. JANA PAWŁA II

1. Polecajmy dziś naszą Wspólnotę Parafialną opiece Św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 49 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 600 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 50; P. Joanna Kozioł, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona
  3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Przypominamy, że za odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Na wypominki jednorazowe, roczne oraz cmentarne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Ofiara na wypominki jest dobrowolna. Na stoliku znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku.
  5. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała dobrowolne ofiary na remonty. Zebraliśmy 9350 zł. Bóg zapłać za modlitwę i złożone ofiary.
  6. W piątek 21 października po Mszy wieczornej i nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie dla uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  7. W niedziele 23 października po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się spotkanie dla rodziców z klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
  • wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia.
  • czwartek – Uroczystość Św. Jana Kantego, głównego Patrona naszej Archidiecezji;
  • sobota – Uroczystość Św. Jana Pawła II – patrona naszej parafii oraz kaplicy na cmentarzu. Z tej okazji na cmentarzu o godz. 10.00 odprawimy Mszę św.

6. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.