Ogłoszenia parafialne, 16.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 7. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 16.05.2021 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 35. Za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 70 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 36., Weronika Makuch, Podłęże, Trawniki, od p. Biernatów do p. Piskorz-Cioś
 • Dziś Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • We wtorek obchodzimy 101. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy szczególnie pielgrzymów, którzy jeździli na Jasną Górę
 • Kolejna niedziela to niedziela Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, zachowując obowiązujące przepisy bezpieczeństwa.
 • W czwartek 3 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00.
 • Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tematyce życia Św. Józefa. Tak jak w ubiegłym roku, w związku z pandemią procesja przejdzie inną, krótszą trasą, zgodnie z porozumieniem z służbami porządkowymi. Tradycyjnie prosimy te same osoby o wykonanie ołtarzy.
 • I.       przy kościele – Pani Sołtys wraz z sąsiadami oraz Pani Lucyna Śliwa wraz z mieszkańcami Zakrzowa
 • II.     przy kwiaciarni Mak– Pani Rybacka wraz z sąsiadami, Panem Klimą, Panem Bieńkiem i kwiaciarnia
 • III.    przy aptece – Pani Krystian z sąsiadami oraz Pani Teresa Pilch z rodziną Lebiestów i Klimów oraz apteka
 • IV.    przy kaplicy cmentarnej – mieszkańcy Zakrzowca, Pani Sołtys, Państwo Kleszczyńscy
 • Procesja po Mszy świętej o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Piaski i ul. Kortową w kierunku cmentarza
 • Prosimy, w miarę możliwości o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Wszystkich pozostających w domach prosimy o łączność modlitewną.
 • Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zamiast Mszy świętej w kościele, po procesji Msza św. w kaplicy na cmentarzu ok. godz. 11.30.