Ogłoszenia parafialne 16.04.2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023

 

1.Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. Jan Paweł II w 2002 roku w Łagiewnikach powiedział: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom z naszego Caritas za ich zaangażowanie w dzieła jakie podejmują w naszej Parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i wytrwałości w posłudze potrzebującym z naszej parafii.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 16 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 210 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 17, P. Halina Sowa, Podłęże, ul. Jasna.

4. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną połączoną z Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a o godz. 1800 zapraszam Przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie na plebanię.

 5. Dziękujemy Rodzicom oraz młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowanie za odnowienie sześciu dużych lichtarzy ołtarzowych. Bóg zapłać.

 6.W przyszłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze prace w naszej świątyni.  

7. W wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski