Ogłoszenia Parafialne 16.01.2022

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022 r.

 

1. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwach o intencji, by rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 10 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 350 zł na utrzymanie kościoła. Na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 11; P. Teresa Pilch, Podłęże, od P. Kubackich do P. Barnatów   

3. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia –Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach informuje, że od 1 stycznia bieżącego roku przyjmowane są wnioski do dodatku osłonowego. Wniosek o przyznanie dodatku można złożyć osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy w Niepołomicach ul. Bocheńska 26 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej    

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata 
  • środa  – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

5. Msze św. kolędowe w tym tygodniu:

17.01 poniedziałek – ZAKRZOWIEC – nowe bloki – 80, 90, 91 i 92.

18.01. wtorek –    ZAKRZOWIEC – od p. Andrzeja Czaplaka obie strony do p. Targoszów

                          ZAKRZOWIEC – ul. Stawowa od p. Mieszkowicz do p. Juszczyków, potem od p. Gądków do p. Kleszczyńskich

6. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Niech Maryja Królowa Polski i św. Jan Paweł II wyproszą Wam potrzebnych łask do wypełnienia woli Bożej.