Ogłoszenia parafialne, 15.11.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 33. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15.11.2015

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu Pani Marii Jachimczak za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu Pani Krystyny Rakoczy, Podłęże, Rudzica, od p. Cubanów do p. Korniów
  • W tym tygodniu wspominamy:
    we wtorek– wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
    w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • Dziś przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
  • Z nakazu Episkopatu Polski taca z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Odbędą się jeszcze dwie takie składki w 2016 roku. W odpowiedzi na apel Biskupów polskich taca z poprzedniej niedzieli została przeznaczona na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach.
  • Informujemy, że podczas kwesty na cmentarzu Rada Parafialna zebrała kwotę 3 913, 50 zł na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji. Bóg zapłać.
  • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
  • W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane lampiony adwentowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych.
  • Proszono nas o ogłoszenie:
    Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice informuje, że w listopadzie zostaną przeprowadzone wybory na sołtysów oraz do Rad Sołeckich.
    Podłęże, Dom Kultury, niedziela 22 listopada o godzinie 14:00
    Zakrzów, Dom Kultury, niedziela 29 listopada o godzinie 16:00
    Zakrzowiec, Dom Kultury, niedziela 29 listopada o godzinie 17:00
    Szczegółową informację o terminach poszczególnych zebrań wiejskich można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Niepołomice www.niepolomice.eu