Ogłoszenia parafialne, 15.06.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 30. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 31. – Pan Tomasz Nowak, Podłęże, ul. Krótka, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  w sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 • Tradycyjnie w miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Po Mszy św. wieczornej członków Rady zapraszamy na spotkanie na plebanię.
 • Dzisiaj po Mszy św. wieczornej młodzież działająca przy parafii zaprasza na pantomimę pt. „Ukaż mi Panie swą twarz” oraz konferencję i adorację dla młodzieży.
 • We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 rejon nr 4 wraz z rejonowym Panem Janem Wodą, przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W środę na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie podsumowujące uczniów klas I i II Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, po spotkaniu Msza święta wieczorna.
 • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, ok. godz. 11.30 (po procesji) i 17.00. Procesja po Mszy św. o godz. 9.00 – pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, następnie ul. Kolejową i ul. Wąską pod kapliczkę i ul. Wielicką do kościoła.
  Prosimy przygotować ołtarze:
  I. u p. Rybackich z hasłem: „Promieniowanie świętości – Rodzina”
  II. przy pani Sołtys z hasłem: „Promieniowanie świętości – Kapłani”
  III. przy kapliczce św. Józefa z hasłem:  „Promieniowanie świętości – Ojczyzna – Parafia” (w budowie pomagają mieszkańcy Zakrzowa)
  IV. przy kościele z hasłem: „Promieniowanie świętości – Młodzież”, (budują mieszkańcy Zakrzowca, pomaga Młodzież działająca przy parafii)
  Prosimy również o udekorowanie swoich domów oraz trasy procesji. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do udziału w procesji, zapraszamy dzieci z III klas w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, OSP, Chór, Scholę, Lektorów, Ministrantów, Panie i Panów do feretronów i ze świecami, Panów do baldachimu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Po procesji zapraszamy dzieci na słodycze, Msza św. w kościele ok. godz. 11.30.
 • Przez cały tydzień oktawa Procesji Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii z procesją wokół kościoła. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz chorego na nowotwór złośliwy 5-letniego Szymona Waryana, zbiórkę organizuje Policja z Niepołomic. Ulotki znajdują się w przedsionku kościoła.
 • 22 czerwca, za tydzień, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanię.
 • Informujemy, że w zakrystii można jeszcze zamawiać płytę CD z fotografiami z uroczystości prymicyjnych ks. Piotra Pilcha w cenie 15 zł. Zamówione wcześniej płyty są gotowe do odbioru.