Ogłoszenia parafialne, 14.09.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, 14.09.2014

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 43. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 44. – Pani Danuta Finda, Podłęże, Rudzica, od p. Szeląg-Wdaniec do p. Burda-Nowak
  • W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, 10. rocznica święceń biskupich ks. bpa Jana Zająca i ks. bpa Józefa Guzdka, prosimy o modlitwę w ich intencji
    we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
    w środę – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, w 5. rocznicę Jego kanonizacji, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. 75. rocznica najazdu sowietów na Polskę
    w czwartek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i KSM
    w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • Dziś w naszej parafii obchodzimy Dożynki. Dziękujemy parafianom z Podłęża za przygotowanie tegorocznej uroczystości. Dziś również rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania.
  • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Zbierającym i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W piątek 19 września na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas I, II i III gimnazjum na Mszę świętą i spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla uczniów klas III, prosimy, aby na to spotkanie przyszedł również jeden z rodziców.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
  • Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 11 z rejonową Panią Teresą Pilch przyjmie obraz i relikwie Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcimy tornistry oraz wszelkie przybory szkolne pierwszoklasistów. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.
  • Proszono nas o ogłoszenie:
    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Niepołomic na Jasną Górę na wspólne spotkanie 21 września, które odbędzie się w parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.00, po niej spotkanie w Sali kina.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców na Święto Organizacji Pozarządowych, 14 września od godz. 14.00. W programie m.in.: koncerty i pokazy stowarzyszeń na scenie przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki konne, zawody strzeleckie.
  • Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, informuje, że nadal trwa rekrutacja na Uniwersytet Papieski. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.upjp2.edu.pl