Ogłoszenia parafialne 14.05.2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023 roku

1.Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby przez udział w Eucharystii otworzyć swoje serce na działanie łaski Boga.

2.Wczoraj uczniowie klas trzecich po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa w Komunii świętej. Przez cały tzw. Biały tydzień będziemy wraz z dziećmi dziękowali Bogu za ten dar.

3.Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i za ufundowanie nowej kapy jako daru ołtarza. Do sprzątania na środę prosimy rodziców dzieci klas czwartych, które będą obchodzić w niedzielę rocznicę pierwszej komunii.

4.W poniedziałek rozpoczniemy doroczne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5.W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar Jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Z tej okazji w sobotę, 20 maja, od godz. 1800– 2100 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do czuwania połączonego z dziękczynieniem Bogu za dar św. Jana Pawła II. O  godz. 2100, odśpiewamy Apel Jasnogórski.

6.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 1100 uczniowie klas czwartych będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii. Próba dla nich będzie w czwartek i piątek o 1530. W sobotę o godz. 830 do 930 okazja do spowiedzi.

7.Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

8.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 20 maja br. wyjazd na film pt. ”OPIEKUN” wyświetlany w kinie Kijów w Krakowie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 9.W poniedziałek, 22 maja, Mszę świętą o godz. 1700 łączymy z nabożeństwem do św. Rity. Prośby można składać w zakrystii.

 10.Zarząd OSP Podłęże dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w zbiórkę datków na zakup średniego samochodu strażackiego. Zebrano kwotę 11 tyś zł.

       Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli męczennika i Patrona Polski.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.