Ogłoszenia parafialne, 13.12.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, GAUDETE, 13.12.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 49 za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 50, Pani Joanna Kozioł, Zakrzów, ul. Węgrzecka, prawa strona
 • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Dziś o godz. 15.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz dokona uroczystego otwarcia „Bramy Miłosierdzia” w Łagiewnikach, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. W naszym kościele uroczyste otwarcie symbolicznej Bramy Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 11.00. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 • Dziś na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Na Mszy św. poświęcimy medaliki.
 • W dniu dzisiejszym na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 śpiewa zespół Jubileum działający przy parafii św. Michała Archanioła w Pawlikowicach. Zespół w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji wydał kolejną płytę pod tytułem, „Tchnienie”, którą można nabyć w cenie 20 zł. Po każdej Mszy św. zespół da krótki koncert.
 • Dziś kazania na temat Światowych Dni Młodzieży głosi dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Rozmus  z Woli Batorskiej.
 • Od środy 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus
 • W piątek w naszym kościele dzień spowiedzi przedświątecznej. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00, od 15.00 do 17.00. W inne dni będziemy spowiadać:
  • 19 grudnia w Niepołomicach
  • 21 grudnia w Bodzanowie
  • 22 grudnia w Zabierzowie Bocheńskim
 • Dziękujemy Rejonowym, którzy roznieśli opłatki wigilijne, a także tym, którzy je przyjęli. Przypominamy, że w zakrystii można jeszcze odebrać opłatki przeznaczone dla rejonów oraz świece Caritas
 • Przypominamy, że nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, zbiera produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
 • Przypominamy o tegorocznym konkursie na Najpiękniejszą Szopkę. Prace można składać do soboty 19. grudnia.
 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczą w spotkaniach roratnich codziennie o godz. 7.00 i w środy o godz. 17.00. W dalszym ciągu zapraszamy na Roraty – nie tylko dzieci i dorosłych, ale także młodzież gimnazjalną.
 • Pan Jacek Żak oraz Pan Jacek Ślusarek – Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. proszą o zgłoszenie osób chorych, które chciałyby przyjąć Pana Jezusa w czasie Świąt Bożego Narodzenia.