Ogłoszenia parafialne 13.11.2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022 rok

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarność z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji przez cały tydzień można składać ofiarę do puszki Caritasu na wsparcie dla ubogich.
  1. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 53 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 250 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 54; P. Katarzyna Bobek, Zakrzowiec, od P. Pilchów do P. Czaplaków.
  1. W czasie kwesty na cmentarzu, 1 listopada, Przedstawiciele Rady Parafialnej zebrali kwotę 6730 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. W piątek 18 listopada po Mszy św. wieczornej o 17.30 spotkanie dla uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  1. W najbliższą niedzielę 20 listopada w Uroczystość Jezu Chrystusa Króla Wszechświata na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie do Służby Liturgicznej pięciu kandydatów.
  1. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na film pt.: Medziugorie do kina „Kijów” w Krakowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  1. Stowarzyszenia Pomoc Bliźniemu, zaprasza na konferencję medyczną, która odbędzie się 19 listopada o godz. 14:00 na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Nieodpłatne wydarzenie dedykowane osobom starszych, podczas którego będzie można wykonać darmowe badania słuchu, wzroku, poziomu glukozy we krwi, analizy składu ciała, wysłuchać wykładów lekarzy różnych specjalizacji, odebrać upominki i skorzystać z poczęstunku. Więcej szczegółów na plakacie.

W KALENDARZU LITURGICZNYM

czwartek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży.

8. Życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Jana Pawła II składamy wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.