Ogłoszenia parafialne, 13.11.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13.11.2016

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 38. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 39., Marek Nosal, Podłęże, Sopoty, od p. Mitków do p. Kaźmierczyków
  • W tym tygodniu wspominamy:
    w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  • W czwartek 10. listopada zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęliśmy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta kończy się w piątek 18 listopada.
  • Dziś zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji. We wszystkich diecezjach na świecie Bramy Miłosierdzia zostaną dziś zamknięte. Tydzień później zamknięcia Roku Świętego dokona papież Franciszek w Rzymie.
  • Dziś przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
  • Informujemy, że podczas kwesty na cmentarzu Rada Parafialna zebrała kwotę 4 350,01 zł na rzecz utrzymania cmentarza i dalszej jego modernizacji. Bóg zapłać.
  • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej Mszy świętej odmówimy Jubileuszowy Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, w sposób szczególny po Mszy świętej o godz. 11.00 podczas krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W kolejną niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Proszono nas o ogłoszenie:
    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Gimnazjum Niepublicznego im. Św. Brata Alberta w  Podłężu zaprasza mieszkańców Podłęża i okolic na Wieczornicę z okazji Odzyskania Niepodległości w dniu 13.11.2016 r., tj. w niedzielę o godz. 18.00 – po wieczornej Mszy świętej, w Domu Kultury w PodłężuMuzeum w zamku królewskim w Niepołomicach zaprasza 20 listopada od godz. 10.00 do 16.00 na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty dla dzieci i wykłady.