Ogłoszenia parafialne, 13.10.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13.10.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 11. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 12., Zofia Wojanek, Podłęże, od p. Wojanków do p. Grochotów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoław środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiejw czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennikaw piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na elewację naszej świątyni, Bóg zapłać.
 • W środę 16 października przypada 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca, zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 17.00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa Różańcowego. Koronkę do Jezusa Miłosiernego prosimy odmówić indywidualnie.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać z parafialnej strony internetowej.
 • Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół oraz jednostek oświatowych składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
 • W kolejną niedzielę 20. października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy Chicago. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach, służbę liturgiczną ołtarza, scholę, chór Totus Tuus, Panie i Panów do niesienia baldachimu oraz feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, kandydatów do I Komunii Świętej i do bierzmowania, młodzież. Straż Pożarną prosimy o zadbanie o porządek. Po Mszy świętej dla wszystkich dzieci będą przygotowane słodycze.
 • Dziękujemy Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy, kwiaty i uczestnictwo w procesji różańcowej. Młodzieży dziękujemy za rozprowadzanie różańców.
 • Zapraszamy na organizowaną przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, naszą parafię oraz Gminę Niepołomice, Międzynarodową Konferencję Naukową, Jan Paweł II, kultura i wyczucie medialne. Konferencja odbędzie się w piątek 18 października br. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, rozpoczęcie o godz. 9.30. Wśród prelegentów znajdą się m.in. abp Wojciech Polak Prymas Polski, ks. bp Andrzej Wypych z Chicago, ks. dr Krzysztof Białowąs postulator Rzymski z Watykanu, konsul Chorwacji Paweł Włodarczyk, red. Jarosław Gugała z telewizji Polsat, ks. prof. Józef Kloch oraz wielu innych wykładowców z całej Polski. Konferencja będzie relacjonowana przez media, zarówno prasę jak i telewizję. Serdecznie zapraszamy do udziału, wstęp wolny, w trakcie konferencji odbędą się przerwy kawowe z poczęstunkiem.