Ogłoszenia parafialne, 13.09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 24. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 13.09.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 60. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej rodziców dzieci pierwszokomunijnych, prosimy o odświeżenie ławek płynem dezynfekującym. W czwartek prosimy o wykoszenie trawy i wygrabienie przy kościele.
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej
  w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  w czwartek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, którego relikwie znajdują się w naszym kościele
  w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 • W dniu dzisiejszym niedzielę Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na dalsze wykańczanie pomieszczeń w nowej części kościoła. Bóg zapłać
 • Dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci z klas 3 przygotowujące się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
 • W kolejną sobotę i niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Próby przed I Komunią Świętą we wtorek dla klasy A i we środę dla klasy B po Mszy świętej wieczornej. Spowiedź święta dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek, kl. A o godz. 16.00, klasa B o godz. 17.30.
 • Biały Tydzień odbędzie się w formie Triduum dla każdej klasy. Klasę A zapraszamy na Msze święte wieczorne w poniedziałek, wtorek i środę, klasę B w czwartek, piątek i sobotę. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w środę dla klasy A i w sobotę dla kasy B. Prosimy i przyniesienie gromnic.
 • W kolejną niedzielę na Mszę świętą o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii krótkie spotkanie organizacyjne.
 • Prosimy o modlitwę w intencji zmarłego ks. kard. Mariana Jaworskiego, który uczestniczył w konsekracji naszego kościoła oraz odprawił pierwszą sumę odpustową.