Ogłoszenia parafialne 13.08.2023

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

 

1.Dziś w dziewiętnastą niedzielę zwykłą prosimy Chrystusa by Jego obecność wśród nas umacniała naszą wiarę, nadzieje i miłość.  

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 33 za sprzątanie i złożoną ofiarę 250 zł na kwiaty  i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątanie prosimy Panie i Panów z rejonu 34; P. Anna Krystian, Podłęże, ul. Ogrodowa, od P. Christów do P. Wcisłów.    

3.We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. Msze Święte w naszej świątyni jak w niedzielę.

4.W środę o godz. 1900 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy

5.Dziękujemy Panu Kazimierzowi Sosińskiemu za odnowienie ławek w kaplicy. Bóg zapłać

6.Dziś przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na dalsze prace w naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.    

7.Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach ogłasza nabór na „opaski bezpieczeństwa” dla osób 65+ z terenu Miasta i Gminy Niepołomice. Opaski przez 24 godziny na dobę monitorują parametry życiowe. Szczegóły są wywieszone w gablocie.

8.Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego przeprowadzi w sierpniu nabór wniosków na „Podnoszenie Jakości infrastruktury kulturalnej”. Więcej informacji na stronie internetowej powiatu wielickiego.      

Kalendarz liturgiczny

  • poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • czwartek – święto św. Jacka Odrowąża, kapłana wielkiego czciciela Matki Bożej.

 9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożej łaski oraz zdrowia i opieki Matki Bożej Królowej Polski. Szczególne życzenia składamy  Panu Stefanowi Spytkowi honorowemu kościelnemu oraz Panu Jackowi Żakowi naszemu szafarzowi.