Ogłoszenia parafialne 13.04.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 21. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy Panie i Panów z rejonu 22. – Pani Alicja Łagowska, Podłęże, ul. Środkowa, od ul. Kolejowej do p. Augustyn. W tym tygodniu sprzątamy w środę po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę po Liturgii Paschalnej.
 • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 • Bóg zapłać za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych, darów składanych do puszki „Caritas” oraz za produkty żywnościowe, z których Zespół Charytatywny przygotuje świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Dziś jak co roku, w związku z Niedzielą Palmową nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu rozprowadzają palmy. Uzyskane fundusze przekazane zostaną szkole na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się szkołą w MANANTENINIE. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. W związku z tym comiesięczna zbiórka na modernizację kościoła zostanie przeprowadzona 27 kwietnia, w dniu kanonizacji Jana Pawła II.
 • Dziś po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przepełnionym tajemnicą naszego zbawienia, refleksją nad naszym życiem. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • Również dziś po Mszy świętej wieczornej zapraszamy Radę ds. Modernizacji Kościoła na spotkanie na plebanii.
 • Informujemy, że w dniu wczorajszym w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach nasz parafianin Pan Jacek Żak otrzymał błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Najświętszego Sakramentu, z rąk ks. biskupa Grzegorza Rysia. Wszyscy, którzy chcieliby korzystać z posługi szafarza mogą odbierać jego wizytówki z numerem telefonu w zakrystii.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
 • Program Liturgii Świętego Triduum Paschalnego
  Wielki Czwartek-dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 19.00 do 21.00
  Wielki Piątek
  Adoracja Pana Jezusa od godz. 7.00 z podziałem według grafiku
  Adorację prowadzą:
  godz. 7.00 – Róże Żywego Różańca
  godz. 8.00 – Mieszkańcy Podłęża – prawa strona ul. Wielickiej (strona kościoła)
  godz. 9.00 – Uczniowe Gimnazjum
  godz. 10.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej – klasy: I-III
  godz. 11.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej – klasy: IV-VI
  godz. 12.00 – Mieszkańcy Zakrzowca
  godz. 13.00 – Mieszkańcy Zakrzowa
  godz. 14.00 – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Caritas
  godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
  godz. 16.00 – Mieszkańcy Podłęża – lewa strona ul. Wielickiej (strona stacji kolejowej)
  godz. 17.00 – Droga Krzyżowa
  godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku
  godz. 20.00 – Młodzież ucząca się i pracująca
  godz. 21.00 – Gorzkie Żale – 3 cz. z kazaniem pasyjnym
  godz. 22.00 – Chór parafialny
  godz. 23.00 – Grupa Parafialna – Schola
  Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00
  Wielka Sobota– w wieczornej liturgii przeżywamy obrzęd poświęcenia ognia, odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
  Adoracja Pana Jezusa tak samo jak w piątek
  Święcenie pokarmów: o godz. 10.00,   11.00,   12.00 – w kościele oraz o 12.30 w Zakrzowcu
  Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00 (przynosimy ze sobą świece – gromnice)
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.30 i Msza św.
  Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00
  Poniedziałek Wielkanocny
  Msze św. o godz. 7.00,   9.00,  11.00 i 17.00.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Prosimy straż pożarną o wartę przy Grobie oraz o utrzymanie porządku. Zapraszamy Panów do niesienia baldachimu i sztandarów, Panie w strojach krakowskich do niesienia świec i feretronów oraz dziewczynki do rzucania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Chór parafialny, Scholę oraz Służbę Liturgiczną do posługi nam wszystkim.