Ogłoszenia Parafialne 12.12.2021

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

12    grudnia 2021 r.

1. Radość z tego, że Pan jest już blisko, widzimy w dzisiejszej liturgii poprzez różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 5 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 180 zł na utrzymanie i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 6; P. Janina Motor, Podłęże ul. Staropocztowa i Podcegielnia  

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci z klas III.

4. Roraty codziennie o godz. 7 z wyjątkiem środy o 1700. Zapraszamy do udziału.

5. Świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom i Opłatki można nabyć u Pań z Parafialnego Caritas. Chór „Totus Tuus” rozprowadza kalendarze, a dziewczęta ze scholii kartki świąteczne. Przypominamy że w sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe, które będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii.

6. Jutro, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego trudnego czasu naszej historii oraz prośmy o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

7. Uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek 17 grudnia po Mszy świętej wieczornej.  

8. W sobotę 18 grudnia w naszej parafii będzie spowiedź przedświąteczna w godz. 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.00.

9. Grupa fejsbukowa „Sołectwo Podłęże” oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi w Podłężu pod patronatem „fundacji bezcenni” organizuje zbiórkę paczek z artykułami kosmetycznymi i higienicznymi dla niemowląt w trudnej sytuacji. Akcja trwa do 20 grudnia a punkt zbiórki znajduję się w Szkole Podstawowej w Podłężu. Szczegółowe informacje są umieszczone na plakatach.  

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • poniedziałek 13.XII – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • wtorek 14.XII – sw. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.