Ogłoszenia parafialne, 12.10.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 12.10.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 47. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 48. – Pani Genowefa Więcław, Zakrzów, ul. Sportowa, od p. Ptaszników do p. Marków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  w środę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  w czwartek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  w piątek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  w sobotę – Święto Św. Łukasza, ewangelisty
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady na spotkanie na plebanię.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli  w uroczystym nabożeństwie różańcowym w ubiegłą niedzielę. Za kwiaty dziękujemy Różom Różańcowym oraz innym biorącym czynnym udział w procesji.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.
 • W przyszłą niedzielę 19. października  o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Paweł Ptasznik z Watykanu, sekretarz trzech papieży. Na Mszę św. przybędzie młodzież ze scholi z Pcimia. Uroczystość uświetni orkiestra „Papieska ze Skały”. W czasie odpustu będzie można zobaczyć pierwsze papamobile Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w 1979 roku, zrekonstruowane przez Pana Marka Adamczaka z Kielc. Samochód będzie stał na drodze kościelnej, wjazd samochodami powyżej parkingu będzie niemożliwy.
  Zapraszamy wszystkich parafian, naszych gości, Róże Różańcowe, Panów niosących feretron i sztandary, Panie niosące świece i feretrony w strojach krakowskich, młodzież i dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. Zapraszamy również Radę Parafialną, Radę ds. Modernizacji Kościoła, Chór parafialny, scholę, lektorów i ministrantów oraz straż pożarną i kolejarzy.
  Program:
  godz. 10.45 – Koncert scholi z Pcimia
  godz. 11.20 – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na przedniej ścianie kościoła, potem Msza święta.
  Po Mszy świętej zapraszamy przybyłą młodzież ze scholi na poczęstunek w salce pod kościołem wraz z naszą Służbą Liturgiczną.
 • Młodzież z klas od I do III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania obowiązkowo zapraszamy na Sumę odpustową za tydzień.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać tutaj