Ogłoszenia parafialne, 19.10.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 48. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 49. – Pani Lucyna Śliwa, Zakrzów, Piaski
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Uroczystość Św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  we wtorek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  w środę – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 • Dziś o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa w związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie ks. prałat Paweł Ptasznik z Watykanu, sekretarz trzech papieży. Na Mszę św. przybędzie młodzież ze scholi z Pcimia. Uroczystość uświetni orkiestra „Papieska ze Skały”. W czasie odpustu będzie można zobaczyć pierwsze papamobile Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w 1979 roku, zrekonstruowane przez Pana Marka Adamczaka z Kielc. Samochód będzie stał na drodze kościelnej, wjazd samochodami powyżej parkingu będzie niemożliwy.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy kosili trawę wokół kościoła, sprzątającym teren kościelny i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowań do odpustu.
 • Za tydzień na wszystkich Mszach św. odbędzie się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga zdolną młodzież.
 • Za tydzień o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji strażaków z Podłęża i ich Rodzin. Po Mszy świętej poświęcenie nowego wozu bojowego Straży Pożarnej.
 • W dalszym ciągu w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Przypominamy, że do piątku 31 października można składać różańce na konkurs różańcowy.