Ogłoszenia parafialne, 11.10.2015 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11.10.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 40. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 41. – Stanisław Klima, Podłęże, Balachówka, od p. Klimów do p. Śliwów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  w piątek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  w sobotę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert w wykonaniu mołdawskiego artysty Dumitru Harea, który będzie grał na fletni Pana. Na organach zagra prof. Witold Zalewski. Koncert rozpoczyna uroczystości odpustowe ku czci Św. Jana Pawła II. Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu indywidualnie przed Mszą świętą.
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli  w uroczystym nabożeństwie różańcowym w ubiegłą niedzielę. Za kwiaty dziękujemy Różom Różańcowym oraz innym biorącym czynnym udział w procesji, szczególnie małej krakowiance Julce, która jako jedyna sypała kwiaty.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy nabożeństwa nie będzie.
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.
 • W przyszłą niedzielę 18. października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. prałat Stefan Misiniec, poeta i piewca Ojca Świętego.
 • Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na listopadową pielgrzymkę do Rzymu. Zapisy u Pani Anny Krystian.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać tutaj.