Ogłoszenia parafialne 11.09.2022

  XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej Parafii Rozpoczynamy Czas Misji. Niech Słowo Boże, wspólna modlitwa umocnią nas w wierze. Jest to również Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Polecajmy w modlitwie ks. prof. Nęcka, który przeprowadzi nas przez ten czas Misji. 
 2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 44 za sprzątanie i złożoną ofiarę 70 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Wyjątkowo na piątek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 45, P. Maria Jachimczak, Podłęże, Rudzica od P. Brodów do P. Muchów.
 3. Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na remonty. Bóg zapłać za Wasze ofiary, hojność i modlitwę.
 4. Rozpoczęliśmy czas Misji. Program jest do wzięcia ze stolika z prasą, a także jest podany na stronie parafii i wywieszony w gablotce.
 5. W sobotę o 10.30 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dla scholii. Zapraszamy dzieci od kl. II, które chcą śpiewać w scholii.
 6. 18 września w niedzielę ks. Bp Damian Muskus odwiedzi naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej. Na Mszę św. o godz. 9.00 i spotkanie szczególnie zapraszam: Radę Parafialną, Chór Totus Tuus, Caritas, Róże Różańcowe oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a na Mszę św. o godz. 11.00, zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie Służbę Liturgiczną i Scholę.  

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • czwartek – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej
 • piątek –  wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • sobota – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.  
 1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.