Ogłoszenia parafialne 11.06.2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 11 czerwca 2023 r.

 1.Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała, a więc: ks. Prałatowi, Szafarzom, Panu Organiście, Panom Kościelnym, Osobom przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej, Scholii, Chórowi „Totus Tuus”, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym, Paniom i Panom niosącym obrazy, feretron, asyście do baldachimu, Paniom noszącym świece, Paniom z kwiaciarni, strażakom i policji za zabezpieczenie procesji oraz parafianom i gościom. Niech Pan wszystkim błogosławi.

2.Do końca oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne łączymy z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 1730. W czwartek zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonów 23 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 140 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 24; P. Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do P. Jana Ciastonia i P. Władysława Ptasznika.

4.Za tydzień w niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty. Bóg zapłać za składane ofiary.

5.Zapraszam uczniów kl. VI przygotowujących się do bierzmowania w piątek na Mszę świętą i nabożeństwo wieczorne. Proszę przynieść indeksy do bierzmowania.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  •  Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora kościoła.
  • Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu również będzie procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny i św. Brata Alberta.  

 6.Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.