Ogłoszenia parafialne, 11.02.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 6. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11.02.2018 r. 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 44. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 45., Maria Jachimczak, Podłęże, Rudzica, od p. Brodów do p. Muchów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Środa Popielcowa
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W dniu dzisiejszym na Mszach Świętych Słowo Boże głosi ks. dr Robert Nęcek, przygotowując nas do uroczystości 40-lecia naszej parafii 3 maja.
 • Na prośbę ks. abp Marka Jędraszewskiego raz w miesiącu, aż do października, będzie odprawiana Msza Święta w intencji Ojczyzny. Pierwsza taka Msza zostanie odprawiona dziś o godz. 11.00.
 • Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne poprzedzające Wielki Post. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godziny 15.00 do 17.00, a o godz. 17.00 Msza św. O prowadzenie Adoracji w intencji Ojczyzny prosimy dziś Parafian z Podłęża; w poniedziałek (od 15.00-17.00) – Parafian z Zakrzowa oraz we wtorek (od 15.00-17.00) Parafian z Zakrzowca.
 • W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w najbliższy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Marek Dąbek ze Staniątek. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza święta.