Ogłoszenia Parafialne 10.12.2023

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2023

 

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Do puszki Caritasu można składać ofiarę jako wsparcie Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 53-54 za sprzątanie i złożoną ofiarę 890 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 55-56; P. Danuta Buczek i P. Wiesława Maciejasz, Zakrzowiec, od P. Krystianów do P. Szefer oraz ul. Stawowa, od P. Flaków do P. Piotrowskich.

3.Roraty w tygodniu: poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 700,  

4.Nasi Rejonowi roznoszą opłatki do naszych domów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za życzliwe przyjęcie i składane ofiary. Można się w opłatki zaopatrzyć również w kościele. Dziś Panie z Parafialnego Caritasu rozprowadzają świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W sklepie „Paleo” w Podłężu jest wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe. Dar będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii.

5.W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego trudnego czasu naszej historii oraz prośmy o pokój dla naszej ojczyzny.

6.W piątek, 15 grudnia, od godz. 830 odwiedziny chorych przed świętami. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.

7.W piątek zapraszamy uczniów klas VI i VII przygotowujących się do bierzmowania na Mszę świętą wieczorną i spotkanie.

8.Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Podłężu i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na Jasełka oraz Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 17 grudnia na terenie szkoły. O godz. 1400 rozpocznie się kiermasz na którym będzie można kupić ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów. Zapraszamy do degustacji ciast, które wykonali rodzice oraz potraw świątecznych przyrządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Podłęża. Będzie również kawa i herbata. O godz. 1500 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli.   

9.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie się 19 grudnia.

KALENDARZ LITURGICZY

Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy . 

Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła   

10.Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.