Ogłoszenia parafialne 10.11.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:

w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
w środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 58. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 59. –Pani Cecylia Łach; Zakrzowiec, od p. Myszków do p. Kleszczyńskich
 • Dziś w obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 • Przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 • Jutro, tj. 11. listopada przypada 95. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszej parafii o godz. 11.00.
  • Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00
  • Zbiórka na dalszą modernizację cmentarza wyniosła 3 909, 75 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy przedstawicielom Rady Parafialnej za zbieranie ofiar, a wpłacającym za dar serca.
  • Informujemy, że tegoroczne liczenie wiernych wykazało 1214 osób chodzących do kościoła.
  • Społeczność Gimnazjum Niepublicznego w Podłężu im. Św. Brata Alberta zaprasza na wieczornicę z okazji Święta Niepodległości 11.11.2013 r. w budynku szkoły. O godz. 18.00 montaż słowno-muzyczny ze wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W związku z okresem jesienno-zimowym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wieliczce przypomina właścicielom, zarządcom i użytkownikom obiektów budowlanych – budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych i innych o obowiązku i potrzebie dla bezpieczeństwa zdrowia i życia sprawdzenia stanu technicznego w szczególności instalacji gazowych oraz przewodów kominowych. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce.
 • Muzeum w zamku królewskim zaprasza w niedzielę 17 listopada, od godz. 10.00 do 16.00 na bezpłatne zwiedzanie muzealnych ekspozycji :
  • kaplicy zamkowej
  • zbrojowni
  • wystaw przyrodniczych
  • galerii sztuki z wybitnymi dziełami polskiego i europejskiego malarstwa, gdzie przewodnicy i aktorzy będą opowiadać o obrazach
  • Muzeum Fonografii w piwnicach Centrum Dźwięku i Słowa
   Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakatach.