Ogłoszenia parafialne 10.09.2023

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.
 2. W dniu dzisiejszym w Markowej, Rodzina Ulmów: Rodzice oraz ich dzieci zostaną ogłoszeni Błogosławionymi. Dziękujemy Bogu za dar Nowych Polskich Błogosławionych w tym nienarodzone dziecko.
 3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 37 za sprzątanie i ofiary w wysokości 140 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 38, P. Andrzej Szeląg, Podłęże, Sopoty, od P. Szewczyków do P. Pilchów.
 4. Dziękujemy Mieszkańcom Podłęża za przygotowanie tegorocznych uroczystości dożynkowych.
 5. Dziś Rada Parafialna zbiera dobrowolne ofiary na remonty. Bóg zapłać za składane ofiary, hojność i modlitwę
 6. W sobotę 16.09 o godz. 1000 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców od kl. IV.
 7. W niedzielę 17.09. br. Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy u P. Anny Krystian
 8. W niedzielę 17.09. br. będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem pracy na misjach. Po Mszy będzie można nabyć pamiątki z krajów misyjnych, a złożone ofiary zostaną przekazane na dożywianie dzieci w oratorium w Zambii.
 9. Szkoła Podstawowa w Podłężu serdecznie zaprasza na organizowany w szkole 17.09.2023 piknik rodzinny w godz. od 1400 -1800. W programie liczne atrakcje m.in. pokazy strażackie, gry terenowe, loteria itd.

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • Piątek – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej
 • Sobota – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 

10. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.