Ogłoszenia parafialne 10.07.2022

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 LIPCA 2022

 

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.
  2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 35 za sprzątanie i złożona ofiarę 250 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 36, P. Weronika Makuch, Podłęże, Trawniki, od P. Biernatów do P. Piskorz – Cioś
  3. Dziękujemy Panom Kościelnym Andrzejowi i Tomaszowi za pomoc przy malowaniu zakrystii.
  4. Za tydzień Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele.

 KALENDARZ LITURGICZNY

  •  Poniedziałek – Święto św. Benedykta, patrona Europy
  • Wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, męczennika
  • Środa – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła
  • Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel  

 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych